Izdelaj si toaletko iz plastičnih vrečk
Rada ustvarjaš tudi sama?
Doma shranjujemo raznorazne vrečke iz trgovin. Sama jih imam vedno več in jih raje kot vržem v smeti ponovno uporabim ali pa jih recikliram. Tokrat sem se odločila, da ti pokažem, kako si lahko sama izdelaš priročno toaletno torbico, peresnico ali drobižnico. Odlična je za shranjevanje stvari, ki se lahko razlijejo (kot je na primer lak za nohte) ali pa stvari, ki se ne smejo umazati ali zmočiti (robčki, vložki)…
Torej, če imaš le malo umetniške žilice v sebi, veselo na delo :)
Za izdelavo potrebuješ:
- Plastične vrečke (vsaj 3)
- Peki papir
- Škarje
- Ravnilo
- Zadrgo
- Likalnik in
- Šivalni stroj
Toaletka je izdelana iz cca 6 plasti vrečk na vsaki strani, odvisno od debeline vrečk. Izreži večje kose in jih položi eno na drugo. Za spodnje plasti uporabi svetlejše barve vrečk, da ne prekrijejo vzorca zgornje plasti.
Za zunanjost je najboljša izbira plastična vrečka s kakšnim zanimivim potiskom, saj je v tem primeru ni potrebno okrasiti, ker je sama po sebi dovolj unikatna. Sama takšne žal nisem imela, zato sem iz roza vrečke izrezala srčke in pikice in jih prilikala na črno vrečko.
Likalnik nastavi na najnižjo stopnjo, saj bi se drugače vrečke prehitro stopile. Na vrh izrezanih vrečk postavi kos peki papirja in polikaj.
Čas, ki ga porabiš pri likanju je odvisen od debeline vrečk, nekatere se zlepijo v nekaj sekundah, pri nekaterih pa potrebuješ malce več časa. Vrečke se bodo nagubale, vendar brez skrbi. Ker se vrečke krčijo ob likanju, smo izrezali večji kos, ki ga po končanem likanju obrežemo na željeno velikost.
Potrebujemo dva enaka kosa, ki ju prišijemo na zadrgo, kot kažejo spodnje slike. Pravo stran zadrge obrnemo proti zunanji strani toaletke, da bo obrnjena ravno prav, ko bomo toaletko obrnili.
Ko oba dela toaletke prišijemo na zadrgo, mora izgledati takole:
Zadrgo odpnemo skoraj do konca, toaletko zopet obrnemo na napačno stran in spnemo s sponkami ali bucikami. Obšijemo vse naokrog, kot kažejo spodnje slike. Porežemo robove in preostale nitke.
Toaletko le še obrnemo in poravnamo. Nanjo postavimo težko knjigo za nekaj minut, da se poleže.
Tako, toaletka je izdelana. Popikokici jio bova uporabili za flumastre, ki se nama valjajo povsod :)
Verjamem, da je uspelo tudi tebi :) Če imaš težave pa me kar pocukaj za rokav!
Pozdravček,
Kaja

Komentarji
Komentiraj